Szanowni Mieszkańcy,

Chcielibyśmy Państwa poinformować o istotnych zmianach, które dotyczą naszych obowiązków jako zarządców i administratorów oraz Państwa jako właścicieli mieszkań. W załączeniu do tej wiadomości przekazujemy pismo od Krajowej Izby Kominiarzy, które wprowadza nowe zasady związane z przeglądami przewodów kominowych w budynkach.

Zgodnie z informacjami zawartymi w przekazanym piśmie, podczas przeglądów kominowych właściciele lokali będą zobowiązani udzielić kominiarzowi szczegółowych informacji określonych w dokumencie. Aby przygotować się odpowiednio do wizyty kominiarza i zapewnić jej szybki i sprawny przebieg, warto dokładnie zapoznać się z treścią pisma.

Chcielibyśmy również podkreślić, że Główny Urząd Nadzoru Budowlanego informuje, iż 18 września 2023 roku zostały uruchomione wszystkie funkcjonalności Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Jedną z kluczowych zmian jest wprowadzenie protokołu elektronicznego, który będzie zawierał informacje potwierdzające wykonanie przeglądów przewodów kominowych. Ten elektroniczny protokół stanowi jedyną ważną formę potwierdzenia przeglądów i całkowicie zastępuje dotychczasowe dokumenty papierowe.

Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z treścią przekazanego pisma od Krajowej Izby Kominiarzy oraz do przygotowania się do przeglądów kominowych zgodnie z nowymi wytycznymi.