Świadectwo energetyczne

dla Twojego lokalu

 

Zgodnie z nowelizacją ustawy o charakterystyce energetycznej budynków od dnia 28 kwietnia 2023 r. każdy kto sprzedaje lub wynajmuje nieruchomość jest zobowiązany do posiadania certyfikatu energetycznego lokalu.

Świadectwo energetyczne lub inaczej certyfikat energetyczny jest to dokument określający zapotrzebowanie lokalu na energię. Certyfikat wpisany jest do Centralnego rejestru charakterystyki energetycznej budynków nadzorowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii Departament Gospodarki Niskoemisyjnej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów oferujemy właścicielom, którzy planują sprzedać lub wynająć swój lokal mieszkalny lub użytkowy sporządzenie świadectwa lokalu mieszkalnego w cenie 400 zł netto.

  • Osoby zainteresowane wykonaniem świadectwa prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy biuro.gdynia@actum.pl.
  • W treści wiadomości prosimy o podanie: imienia i nazwiska, numeru ewidencyjnego oraz adresu lokalu mieszkalnego.

Świadectwo charakterystyki energetycznej zostanie przygotowane i przekazane właścicielowi lokalu najpóźniej w terminie 14 dni od daty otrzymania zlecenia. Koszt wykonania świadectwa zostanie doliczony do miesięcznego wymiaru opłat jako koszt utrzymania wyodrębnionego lokalu i rozliczony poprzez Wspólnotę Mieszkaniową. Ponadto, jeżeli termin podpisania Aktu Notarialnego/umowy jest wcześniejszy niż 14 dni od wpłynięcia zgłoszenia,  wystawione zostanie stosowne zaświadczenie o wykonaniu świadectwa charakterystyki energetycznej, które należy przedłożyć notariuszowi.